Nederlanders scheutig met delen vakantiefoto's op social media

123people

Uit een onderzoek van de personenzoekmachine 123people, komt naar voren dat bijna 63,5 procent van de internetgebruikers in Nederland actief sociale mediakanalen gebruikt en 48 procent van de internetgebruikers via social media vakantiefoto’s deelt.
 
Social media worden ons tweede leven en het is daarom ook niet onlogisch dat we onze vakantieherinneringen en reiservaringen online willen delen. “Velen van ons vergeten echter dat alles wat we op het web publiceren ook gezien kan worden door onze werkgevers, docenten of anderen die ons online opzoeken”, aldus Remco Janssen, freelance Online Reputatie Expert bij 123people.
 
Nederlanders scheutig met foto's delen
Nederlanders zijn na de Polen het scheutigst met het delen van foto's via social media, op de voet gevolgd door de Fransen. Duitsers zijn het gevoeligst voor privacy en zijn het voorzichtigste volk uit het onderzoek 'What does the Internet know about you?' van personenzoekmachine 123people. In alle landen geldt de volgende stelregel: als je je op sociale netwerksites begeeft, ben je aanwezig in het publieke domein. Zodra je op internet informatie deelt – ook al is het met een beperkt aantal contacten – dan is het al niet meer privé.
 
*Bron: “What does the Internet know about you?”, juli 2012, door yelster digital gmbh (het moederbedrijf van 123people). Het onderzoek is uitgevoerd in Oostenrijk, Duitsland, Zwitserland, Frankrijk, Spanje, Polen, Nederland en de VS onder 5451 personen.